webinar dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu szkolnego
E-wolontariat w szkołach
Co warto wiedzieć o webinarze?
Zakres tematyczny:
  • E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne.
  • E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez uczniów.
  • Polecane materiały i inspirujące projekty.

Dla kogo jest ten webinar? 
Dla koordynatorów wolontariatu szkolnego i nauczycieli wyższych klas szkoły podstawowej (klasy VII i VIII) oraz do nauczycieli szkół średnich.
 
Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!
 
Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.

Webinar poprowadzą:
Aleksandra Belina: Jestem związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowałam program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełnię rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Łączę działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia mi praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą.
Katarzyna Sawko: W Fundacji Dobra Sieć opiekuję się od niedawna e-wolontariatem i portalem TuDu.org.pl. Wcześniej koordynowałam projekty Fundacji Nowoczesna Polska oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji; pełniłam też m.in. rolę trenerki edukacji medialnej, community manager polskiej społeczności Creative Commons oraz koordynatorki projektu Otwarte Zabytki w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska. Od siedmiu lat rozwijam własny projekt majsterkowy – Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko.

Mam pytanie odnośnie webinaru - do kogo mogę się zgłosić?
Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania - jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl
Webinar odbędzie się 21 czerwca 2021 r., o godz. 14:00.
Zapisz się na webinar!
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez 
Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez 
Fundację Edukacja dla Demokracji.
Do zobaczenia!